KONST / Litografier / Färglitografi 12645070
*
nr 1264 5070
Max Ernst
(1891-1976), Tyskland
Färglitografi, Max Ernst (1891-1976), "Au premier mot lampide". Signerad, numrerad 90/100. Motivet: 75x55 cm
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 19:35:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/7 18:11:51
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Max Ernst
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Läs mer om Max Ernst
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max ernst
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
*
Max Ernst
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Läs mer om Max Ernst
nr 1264 5070
Max Ernst
(1891-1976), Tyskland
Färglitografi, Max Ernst (1891-1976), "Au premier mot lampide". Signerad, numrerad 90/100. Motivet: 75x55 cm
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/7 18:11:51 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Max Ernst
Max Ernst, tysk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.Läs mer om Max Ernst
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max ernst
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12